אור יקרות
אירגון יוצאי מרכז אירופה
אור יקרות
רביבים
1943
הנוער העובד
גרמניה, אוסטריה רומניה
קיבוץ
השם לקוח מהתנ"ך

הקיבוץ הוקם ב- 1943 כאחת מ-3 המצפים בנגב. הקיבוץ הוקם על שטח שנרכש כ-10 שנים קודם לכן על ידי קבוצת יהודים מדרום אפריקה ונתרם לאחר מכן לקרן הקיימת לישראל. מכיוון שמדיניות המנדט אסרה על התיישבות יהודית בנגב, הוקם הישוב במסווה של תחנת מחקר חקלאית.

את השם העניק למקום ברל כצנלסון, לזכר בטאון שהוציא הסופר יוסף חיים ברנר, שנרצח ב-1921. בעת ההקמה היה זה הישוב היהודי הדרומי ביותר בארץ ישראל והקמתו איפשרה את הכללת הנגב בשטח המדינה היהודית בתוכנית החלוקה של האו"ם כפי שאושרה ב-1947.
במלחמת העצמאות היה רביבים נתון להתקפות קשות, אולם בסיוע לוחמי הפלמ"ח הצליחו החברים להדוף את ההפות, למרות ההרס הרב שנגרם, בין היתר עקב הפצצה מהאוויר.לאחר המלחמה הוקם הקיבוץ מחדש, בסמוך לאתר הקודם.

נכון לשנת 2012, בקיבוץ -326 חברים וכ-680 נפשות, הקיבוץ ברובו שיתופי למעט המזון. הקיבוץ מתפרנס מתעשייה, מחקלאות ומתיירות.

באדיבות פטריק מזוז ואילנית מזוז צילום ועריכה(מקורות: אתר הקיבוץ. אתר תנועת העבודה הישראלית-אתר היסטורי. תמונות מאתר פיקיוויקי-מאגר התמונות של ישראל. ד"ר רפאלה סטנקביץ)
עוד המלצות מקומיות 
מצפה רביבים
מצפה רביבים הינו אתר מורשת המשחזר את סיפור ראשית ההתיישבות היהודית בנגב לפני קום המדינה-בשנת 1943.
כפר אקולוגי - חי נגב רביבים
חי נגב הינו אתר ובו חאן אקולוגי הבנוי כולו מבוץ. בנוסף, גן זואולוגי מדברי עם מגוון בעלי חיים, פינות ליטוף והאכלה.
עוד סיפורים 
קיבוץ רביבים חוגג 70
התעקשות, אמונה, ראייה מרחיקת לכת, חשיבה מקורית, שינויים בקצב איטי וגם המיקום המבודד - יצרו ברביבים חברה מלוכדת ושיתופית עם חוסן כלכלי וחברתי. ויש על מה לשמוח בחגיגות יום ההולדת השבעים לקיבוץ
רביבים נוסדה ע"י ייקים
במאמר תיארתי בפרוטרוט את חיי הקבוצה בשנתה הראשונה. הלבטים, המעשים, המשברים היו מרתקים. הראשונים הרגישו שהם עושים היסטוריה ובונים מסורות בתחומי חיים שונים.
  מפת האתר | צור קשר  
ארגון יוצאי מרכז אירופה  |  באדיבות משפחת פדרמן ורשת מלונות דן  סידיטק - בניית אתרים Signed by