ספר היקים
שש רבבות העולים ממרכז אירופה שבאו ארצה בשנות השלושים של המאה העשרים בעליה החמישית היו, כקהילה וכיחידים, אחד הנדבכים החשובים בבניין היישוב היהודי ובהקמת המדינה. אנו רוצים ומחויבים לנצור את פועלם, כדי שקהילה מפוארת זו, שאנו מופקדים על שימור מורשתה, תונצח וזכר חבריה יישמר לדורות הבאים.

לשם מטרה זו אנו מזמינים את כל באי העלייה חמישית והבאים אחריה מקרב יוצאי מרכז אירופה וצאצאיהם, להירשם כבתי אב לדורותיהם ב"ספר היקים". עד כה נרשמו בפנקס כמה מאות מחברי הקהילה – להם הונפקה תעודה חגיגית.

המדובר ברישום ותיעוד כל המשפחות שהגיעו לארץ ישראל מגרמניה, אוסטריה, מצ'כיה ממדינות אחרות במרכז אירופה שנמנו על "חוג התרבות הגרמנית".הרעיון להנציח את בני העלייה החמישית נהגה על ידי ראובן מרחב יו"ר הנשיאות ארגון יוצאי מרכז אירופה, והביצוע הופקד בידי ועדה מיוחדת שבראשה עומד מר כתריאל צימט ולצידו חברי נשיאות ומנהלים בארגון. המטרה הוא להפיק מעין "ספר-זהב" שבו יירשמו שמותיהם של הייקים שהיו שותפים להקמת המדינה ומוסדותיה השונים.
דור ההמשך של הארגון סבור שהנחלת המורשת זה המעט אותו אנו חייבים להורינו בני דור המייסדים.
ה"ספר" נועד לאסוף, לשמר ולהנציח, את תרומתם של הייקים לבנין הארץ, באמצעות איסוף פרטים וסיפורים אישיים והצגתם באופן ממוחשב.

"ספר הייקים" הממוחשב באתר הארגון, נוח וידידותי למשתמש. מסודר לפי א' ב', לכל אות דף ובו רשימת שמות הנרשמים לפי שם משפחתם. בחירת השם תביא אותך אל דף הפרטים האישיים ,ממנו ניתן להגיע לתיעוד תולדותיו על ידי הקשה על הקישור "סיפור חיים". את "ספר הייקים" ניתן למצוא מלבד באתר ארגון יוצאי מרכז אירופה גם במוזיאון ליהדות דוברת הגרמנית – מוזיאון הייקים בתפן ובמוזיאון למורשת התרבות הייקית בקרית ביאליק.


עלות הרישום לממלאי השאלונים:
עבור השאלון העקרי (שבו יירשם שמו ופרטיו של העולה ממרכז אירופה) 120 ₪
עבור כל שאלון נוסף (צאצאים, בני משפחה וכו') 30 ₪

ניתן לשלם בהמחאות, בהעברה בנקאית, או בכרטיסי אשראי -הטופס מצורף בטופס ההרשמה.


לטופס הרשמה ל'ספר הייקים' לחץ/י כאן.

למעוניינים להירשם ב"ספר הייקים" ובמידע נוסף ניתן לפנות:
אורנה חגי, טל.5164461 - 03 שלוחה: 220
ד"ר נעמי מרחב, לדוא"ל: naomi.irgun@gmail.com


סיפורי החיים נכתבו על ידי ממלאי הטפסים ועל פי תפישתם והכרתם והינם על אחריות הכותבים בלבד. אין לארגון יוצאי מרכז אירופה אחריות על תוכן ואי דיוקים היסטוריים.

לתיקון טעויות הקלדה מתבקשים לכתוב אלינו naomi.irgun@gmail.com


© כל הזכויות שמורות לארגון יוצאי מרכז אירופה


אתר בדיקות - פרטי קשר
טלפון 03-5164461
פקס 03-5164435
אימייל info@irgun-jeckes.org
אתר http://yeke-yishuvim.org.il
כתובת

יגאל אלון 157 תל אביב- יפו ת.ד. 1480 מיקוד 61914

שעות להתקשרות 16:00-08:00
סגור