אור יקרות
אירגון יוצאי מרכז אירופה
אור יקרות
גלעד
כלניות-פגישת מחזור קיבוץ גלעד-2010

סנטה וגיורא יוספטל
סנטה וגיורא יוספטל
גיורא יוספטל
גיורא יוספטל
מפעילי מפא"י, מבכירי הסוכנות היהודית, חבר כנסת, שר העבודה, שר השיכון והפיתוח
סנטה יוספטל
סנטה יוספטל
מראשי התנועה הקיבוצית, מפעילות מפא"י ומפלגת העבודה, חברת כנסת


ד"ר גיורא יוספטל

נולד בשנת 1912 בשם גאורג יוזפטל (Georg Josephthal), בן הזקונים הרביעי לפאול ואֵמה לבית שנבל בנירנברג שבגרמניה. 
היה פעיל ציוני בגרמניה, מבכירי הסוכנות היהודית ושר בממשלות ישראל.
למד משפטים וכלכלה באוניברסיטאות היידלברג, ברלין, מינכן ובאזל. קיבל תואר דוקטור למשפטים מאוניברסיטת באזל. פעל מגיל צעיר בתנועת "הבונים". ניהל את מחלקת הנוער בקהילות היהודיות של בוואריה. היה מזכיר "עליית הנוער" בברלין ומזכיר תנועת "החלוץ" בגרמניה. עלה ארצה בשנת 1938. חדשיים לאחר עלייתו נשלח ללונדון לפעולות הצלה של יהודי גרמניה. בסוף 1939 שב ארצה והצטרף לגרעין שהקים בשנת 1945 את קיבוץ גלעד. התגייס לצבא הבריטי בשנת 1943 ושירת במצרים. הצטרף למחלקת עלייה וקליטה של הסוכנות היהודית בשנת 1945. התמנה לחבר הנהלת הסוכנות ולראש מחלקת הקליטה בשנת 1947 ושימש בתפקידים אלו בשנות העליה ההמונית. בשנת 1952 התמנה לגזבר הסוכנות והשתתף במשא ומתן עם מערב גרמניה על השילומים. נבחר בתמיכתו של דוד בן-גוריון למזכ"ל מפא”י. היה נשוי לסנטה יוספטל.
בעקבות מצבו הבריאותי המעורער הזמינו אחיו הבכור לשהייה בווילה שלו בלוצרן לצורך החלמה. הוא נפטר שם בשנת  1962 באמצע כהונתו כשר הבינוי והשיכון. גופתו הועברה לירושלים ונטמנה בבית העלמין בקיבוץ גלעד.

(מקור: אתר תנועת העבודה הישראלית ואתר ויקיפדיה)

רחוקים ואופטימיים - גלעד
גשם דק שהחל יורד עטף את הגבעות המוריקות בלחות נוצצת, ריח טרי חדר לנחיריי דרך החלון הפתוח, ולרגע - בשעה שנכנסתי בשערי הקיבוץ - דימיתי שאני בטוסקנה.
'יצאת מצרים' של מייסדי גלעד
המאמר הוא חלק מספר על תולדות קיבוץ גלעד. במאמר קטעי זכרונות של מייסדי קיבוץ גלעד על העליה לארץ, המורשת התרבותית שהביאו עמם והדרך שבה היא באה לידי ביטוי בהקמת הקיבוץ
'הפרה המעופפת'
בתחרות 'רד בול פלוגטאג 2011' החבר'ה מקיבוץ גלעד לקחו חלק
  מפת האתר | צור קשר  
ארגון יוצאי מרכז אירופה  |  באדיבות משפחת פדרמן ורשת מלונות דן  סידיטק - בניית אתרים Signed by