אור יקרות
אירגון יוצאי מרכז אירופה
אור יקרות
כפר הרא"ה
מבצר שוני - פארק ז'בוטינסקי

נקודות החן של אזור טיול כרמל, רמות מנשה.
כתובת: דרום הכרמל רמות מנשה
שעות פעילות: מומלץ לוודא מול האתר עצמו את שעות הפתיחה ותנאי הכניסה
פעילויות מומלצות: נקודות החן של אזור טיול כרמל, רמות מנשה.

מבצר שוני - פארק ז'בוטינסקי, הוקם בתקופה העות'מאנית על שרידי מבצר מהתקופה הרומית. בעבר, הייתה שוני עיר הנופש של עשירי קיסריה, שהגיעו אליה לחגוג ולהתהולל בבתי המרחץ, הספא והבריכות הגדולות. בימי המנדט שימש המבצר המבודד, כבסיס לאימוני האצ"ל וכיום פועלים בו, זה לצד זה, מוזיאון האצ"ל, אתר הנצחה ללוחמי האצ"ל ואמפיתיאטרון בו מתקיימות הופעות, במהלך הקיץ. עוד ישנם כאן מוזיאון ארכיאולוגי ומרחבי דשא בהם ניתן לערוך פיקניקים.


דרך נוף כרמל
, היא דרך עוצרת נשימה, עם תצפיות יפהפיות ופריחה משגעת בחורף ובאביב. הדרך עצמה היא דרך עפר עבירה לכל סוגי הרכב, אך בימים גשומים היא הופכת לעבירה לרכבי 4X4 בלבד. הדרך עוברת במנזר המוחרקה, שכדאי לעצור בו ולבקר בכנסיה הכרמליתית. בחצר המנזר, הוכיח אליהו הנביא את כוחו של אלוהים, כאשר התחרה בנביאי הבעל, מי יגרום לאלוהים להוריד אש מהשמיים אל המזבח, עליו הונחו פרים לקורבן. לאחר שכל נביאי הבעל נכשלו, צלח נסיונו של אליהו הנביא ואש אחזה במזבח.


אם אתם מטיילים באזור טיול כרמל, רמות מנשה בעונת פריחת האירוסים, מאמצע ינואר ועד לסוף פברואר לערך, אל תפספסו את פריחת אירוס הארגמן, ב
שמורת אירוס ארגמן, בנתניה. בשמורה, שהיא סוג של זכר לטבע הפראי של מישור החוף, בלב הפרדסים והשדות, צומחים, לצד האירוסים, גם סביונים, פרגים, קחוון החוף ועוד.


אירוסים נוספים, פורחים ב
שמורת נחל פולג, הממוקמת בין מחלף פולג לשפיים. אבל האטרקציות בשמורה רבות ואינן מסתכמות רק בפרחים היפים. כאן, צומחת צמחייה מגוונת, המושפעת מהקרבה לים מצד אחד ולנחל פולג מצד שני. באפיק הנחל עצמו, ניתן לראות צבי ביצה ובשמורה עצמה, צבי יבשה ועופות שונים. הילדים, באופן טבעי למעשה, מחבבים במיוחד את הדיונות, שבסוף השביל השחור, עליהן אפשר פשוט לטפס ומשם להתגלגל בחזרה מטה.

(מקור: טיולי-אתר "למטייל" בישראל)

לאלבום התמונות לסיפורי המקום והתקופה
  מפת האתר | צור קשר  
ארגון יוצאי מרכז אירופה  |  באדיבות משפחת פדרמן ורשת מלונות דן  סידיטק - בניית אתרים Signed by