אור יקרות
אירגון יוצאי מרכז אירופה
אור יקרות
כפר הרא"ה
פארק אוטופיה

פארק אוטופיה
האטרקציות של אזור טיול כרמל, רמות מנשה
כתובת: דרום הכרמל רמות מנשה
שעות פעילות: מומלץ לוודא מול האתר עצמו את שעות הפתיחה ותנאי הכניסה
פעילויות מומלצות: רגעים למזכרת – אטרקציות

בהשראת ספרו של נחום גוטמן, שביל קליפות התפוזים, בפרדס בחדרה, הוקם פארק רחב ידיים. שביל התפוזים, שם לו למטרה לשמור על צביונו של הפרדס המיתולוגי בו הוא שוכן ויש בו שפע של אטרקציות, המתמזגות עם עצי הפרי בטבעיות. כך למשל, יכולים הילדים ליהנות במסלול מכוניות חשמליות, העובר בין עצי הפרדס, להחליק באומגה, לשחק במיני גולף ולהשתעשע בעוד שלל אטרקציות, בזמן שהזאטוטים ממש משחקים בג'ימבורי וההורים נחים בבית הקפה, שהוקם בין כתליו של בית האריזה הישן.

ילדותא, המשחקייה המעוצבת, בזיכרון יעקב, מזמינה את ההורים להירגע, בזמן שהילדים מתרוצצים ומשחקים במתקנים השונים. יש כאן במה פעילה, עליה מפוזרים משחקים רכים לקטנטנים, יש כאן תחפושות ועוד משחקי דמיון, משחקי עץ וכמובן מטבח מאובזר למשחק. במקום מציעים גם חוגים שונים.

בנימה קצת שונה, אבל עדיין בזיכרון יעקב, בבית אהרונסון, נשתמרו למופת, ביתם וחפציהם האישיים, של בני משפחת אהרונסון, ממקימי זיכרון יעקב ומקימי המחתרת היהודית הראשונה, ניל"י. בחצר הבית ובכתליו, ניתן ללמוד על פעילות המחתרת, בד בבד, עם אורחות חייהם של בני הבית, דרכי האירוח שלהם, כליהם וריהוטם. מעניין במיוחד לבקר בביתו של מנהיג ניל"י, אהרון אהרונסון, ולראות את בור המילוט, הסליק וחדר האמבטיה בו התאבדה שרה גיבורת ניל"י.

אוטופיה, הגן הבוטאני-אקולוגי, בבחן, מציע מגוון של אטרקציות למשפחה המטיילת באזור השרון. גולת הכותרת היא, כמובן גן הסחלבים היפהפה, אך את הילדים שובים בנקל התוכים והחיות בפינת החי, כמו גם המבוכים המאתגרים, המזרקות וגן הפרפרים.

בלגעת בחיות, הספארי לילדים, בגבעת חיים מאוחד, יכולים הילדים להסתובב בין החיות, להאכיל וללטף אותן. באתר אפשר גם לחלוב כאן עזים, לצאת למסע בטרקטור, ליהנות מסדנאות יצירה בעץ, להתרווח על הדשא ועוד

לאלבום התמונות לסיפורי המקום והתקופה
  מפת האתר | צור קשר  
ארגון יוצאי מרכז אירופה  |  באדיבות משפחת פדרמן ורשת מלונות דן  סידיטק - בניית אתרים Signed by