אור יקרות
אירגון יוצאי מרכז אירופה
אור יקרות
כפר שמריהו
מרכז וייל הינו המוקד לפעילות הקהילתית בכפר שמריהו והיישובים הסמוכים. במהלך השנה מתקיימים מספר אירועים מרכזיים כמו צעדת הבנים, פסטיבל קולנוע, עדלאידע, טקס זיכרון לשואה ולגבורה, טקס זיכרון לחללי מערכות ישראל וערב שירי לוחמים, מסיבת יום העצמאות, פסטיבל המוזיקה ועוד
הספרייה במרכז וייל מרהיבה בגודלה, ביופייה ובפינות הישיבה והלמידה שיש בה. בספרייה כ- 25,000 ספרים ומעל 1,100 מנויים. בספרייה מתקיימים אירועי תרבות כמו מעגל קוראים, שעת סיפור ומפגשים חברתיים. בכניסה לספרייה מוצגים ספרים מומלצים עפ"י שכבות גיל, וכמו כן רשימת הספרים המומלצים לילדים ולבני הנוער מוצגת עפ"י "מצעד הספרים".
75 שנה לכפר שמריהו
מרכז וייל


הד"ר ברוך וייל ורעייתו קלרה, שהיו חשוכי ילדים, הורישו למועצת כפר שמריהו את ביתם כדי ש"ישרת את הנוער ביישוב"..

את מרכז וייל תכנן האדריכל זאב נוטס, תושב כפר שמריהו, על-פי תפיסה שהוצגה בביטאון "בכפר". מטרתו הראשונה של נוטס הייתה לבנות מבנה מיוחד, ועם זאת מבנה שלא ימשוך את העין יתר על המידה ולא יפגע במראה הכפרי הכללי של היישוב. לשם כך נבנה חלק הארי של הבית מתחת לפני הקרקע והוא מתנשא אפוא לגובה שישה מטרים בלבד מעל פני הקרקע.

שלושה מרכזים גדולים פועלים בתוך הבניין: מרכז ספורט, ובו אולם גדול למשחקי כדורסל וכדורעף, ושני אולמות סקווש ואולם ללימודי מחול.

בפברואר 1994 נסתיימה בנייתו של מרכז וייל, ומאז הוא היה למוקד של פעילות לנוער ולמבוגרים. מדי יום ביומו מתקיימים בו חוגים מגוונים, המספקים תעסוקה לשעות הפנאי ומקור של עניין לתושבי הכפר בני כל הגילים, ובייחוד לבני הנוער.
במרכז וייל מתקיימים אירועים רבים של הקהילה, החל בטקסי החגים המשותפים, כמו חנוכה, פורים וט"ו בשבט, וכל בטקסי הזיכרון ליום השואה והגבורה

לאלבום התמונות לסיפורי המקום והתקופה
  מפת האתר | צור קשר  
ארגון יוצאי מרכז אירופה  |  באדיבות משפחת פדרמן ורשת מלונות דן  סידיטק - בניית אתרים Signed by