אור יקרות
אירגון יוצאי מרכז אירופה
אור יקרות
בית זרע
ארץ ישראל הנעלמת The disappearing israel
תערוכה מאת האמן איתן ארנון, בן קיבוץ בית זרע

האמן איתן ארנון, בן קיבוץ בית זרע
ארץ ישראל הנעלמת

איתן ארנון, בן לזוג חלוצים ממקימי קיבוץ בית זרע ובעצמו בן הקיבוץ, הוא אמן יוצא דופן בתנועה הקיבוצית ומחוצה לה. הוא למד רישום אצל מרסל ינקו, והשתלם בתחריט אצל ביל הייטר בפריז. הוא הציג תערוכות רבות בארץ ובחו"ל וזכה במלגות ובפרסים. עבודותיו הן שיקוף מלא הבעה של חיי עבודה ואמנות פוריים.


ארנון הוא יוצר המשלב עבודת כפיים ביצירה אמנותית. באמצעות מכחולו וצבעיו הוא מבטא על הבד (או על חומרים אחרים) את המציאות שבה הוא חי, ויוצר את רוח התקופה, על תופעותיה, למשמעות שלמה ואישית – מציאות וחלום שחווה.


מצגת זו מסקרת את התערוכה "ארץ ישראל הנעלמת" של ארנון. על תערוכה זו אמר ארנון: "הוריי שייכים לדור הראשונים שהקימו בעמק הירדן בתחתית השבר הסורי אפריקני את ביתם, בית זרע. דור שהשלים מעגל חיים שלם של מהפכה אישית שהיא חלק ממהפכה לאומית. במסגרת זו נטשו ארץ זרועה והגיעו אל שממה צחיחה. כאן ראו עצמם יוצרי סדר חברתי חדש, ניסיון לצורת חיים שנראתה להם טובה ונכונה יותרץ ... דרך הדיוקנאות והדמויות ניסיתי להעביר תחושות שאני חש, את''הדור ההוא'' – דרך עיניי, עיניו של אדם המשקיף על חברה שהיא על פרשת דרכים ומחפשת שבילים חדשים. מה שהיה ברור לוטה בערפל, אי הוודאות רבה מהוודאות, אך דבר זה צמח מתוך"דור הראשונים", שבלעדיו לא הייתי מה שאני היום".

(מתוך: דף הבית של איתן ארנון ב-Home Pro)

לאלבום התמונות לסיפורי המקום והתקופה
  מפת האתר | צור קשר  
ארגון יוצאי מרכז אירופה  |  באדיבות משפחת פדרמן ורשת מלונות דן  סידיטק - בניית אתרים Signed by