אור יקרות
אירגון יוצאי מרכז אירופה
אור יקרות
דורות
"תחנת שמחה" היא מהתחנות המרכזיות של "מקורות" בנגב
המלצה מקומית: קיבוץ דורות – "תחנת שמחה"
כתובת: מרכז המבקרים "מקורות" נמצא על כביש דורות-רוחמה (כביש מס' 334)
טלפון: 08-6620666 / 08-6620650
שעות פעילות: לתיאום ביקור יש לפנות בטלפון. משך הסיור: כשעה וחצי
אתר אינטרנט: כניסה לאתר


"תחנת שמחה" היא מהתחנות המרכזיות של "מקורות" בנגב. התחנה שולטת על חלוקת המים השפירים ומי הקולחים לשדות ומטעים, עיירות, קיבוצים ומושבים, מפעלי תעשייה, פארקים ואתרי תיירות.

במרכז המבקרים הקיים במקום מציעה חברת "מקורות" סקירה מרתקת במגוון נושאים, ביניהם הסבר איך מגיעים המים אל הברז; סקירה על מצב משק המים; סקירה על חברת מקורות ועל מקורות המים באזור; סקירה על הקו הראשון לנגב ב-1947 ועל חלוקת המים המגיעים מן הצפון אל אזורי הנגב השונים.

בשטח התחנה תצוגת אביזרי מים משנות ה-50 ואילך, הממחישה את התפתחות האמצעים הטכנולוגיים. אביזרים רבים פותחו ושולבו במתקני "מקורות" על בסיס הניסיון שנצבר בשטח: מגופים, שסתומי אל-חזור שסתומי אוויר, מתקנים לסגירת מגופים, מדי מים, אמצעי פיקוד וקשר.

הביקור בתחנה כולל שורה של פעילויות: צפייה בסרט על המים בנגב וסיור במנהרת המשאבות, שהוסבה למוזיאון היסטורי מרשים. במוזיאון מנועי דיזל ענקיים וישנים שהפעילו משאבות מים, הסבר על פעולת שאיבת המים, ותמונות הקשורות לפיתוח משק המים. עוד במקום תוכלו למצוא גם גן ארכיאולוגי של מוצגים מתחומים שונים.


הגעה:

דרך הגישה לתחנת "שמחה" מסתעפת מכביש מספר 334, המקשר את שדרות לדורות ורוחמה. המגיעים מכיוון שדרות יפנו מכביש 232 מזרחה לכביש 334 בסמוך לאזור התעשייה של העיירה. לאחר כקילומטר פונים ימינה לדרך סלולה. הדרך, שאורכה כ-800 מטרים, מסתיימת בכניסה לתחנת "שמחה". הבאים מכביש בית-קמה- נתיבות (מספר 293) יפנו לכביש מספר 334 בסמוך למושב שדה צבי.


(מתוך:
אתר מקורות)

לאלבום התמונות לסיפורי המקום והתקופה
  מפת האתר | צור קשר  
ארגון יוצאי מרכז אירופה  |  באדיבות משפחת פדרמן ורשת מלונות דן  סידיטק - בניית אתרים Signed by