אור יקרות
אירגון יוצאי מרכז אירופה
אור יקרות
אלוני אבא
הבית של חנה
בגלריה של חנה
כתובת: ממוקם בתוך בית טמפלרי במרכז הישוב.
טלפון: 9835412 - 04, 054-4706016
שעות פעילות: מומלץ לוודא מול האתר עצמו את שעות הפתיחה ותנאי הכניסה
פעילויות מומלצות: סיורים בנוף ילדות בעקבות הטמפלרים "ופונטנלה".
אתר אינטרנט: כניסה לאתר

חנה לבב הגיעה לאלוני-אבא (ע"ש הצנחן העברי אבא ברדיצ'ב) כתינוקת ממחנה ההסגר בקפריסין. היא גדלה בינות לבתים הישנים והברושים הנישאים. סבתה נהגה לספר לה בלילות, לפני השינה, את סיפורי האחים גרים לאור עששית הנפט הקטנה שהאירה את הקירות העבים והתקרות הגבוהות, והצללים היו מרקדים מסביב במחול שדים. מרתף חשוך ועליית גג שימשו מסתור ומחבוא למשחקי הילדות, בוסתני פרי הקיפו את הבית ושומרת הלילה עברה בין הבתים לשמור על הילדים.


את תמונות הילדות הללו משמרת חנה כמו את ביתה. היא מחדשת את הצבע על הקירות מדי כמה שנים וכל השאר עומד כפי שהיה אז, בימי הטמפלרים. במרתף פתחה גלריה לעבודות קרמיקה שהיא יוצרת ובגינה עומדים רימונים אדומים מחרס, בין עצי התות וההדרים. מבקרים שהגיעו אל ביתה של חנה ביקשו לשמוע על תולדות הטמפלרים ואת סיפורי ילדותה, וכך הפכה למדריכת הטיולים של אלוני-אבא.


בגינה הצמודה לבית עומדת הכנסיה המקורית של הטמפלרים, שפעמונה העיר את החברים לעבודה בחמש בבוקר. בכנסיה חגגו לחנה את בת המצווה ואל חלונותיה נהגו להצמיד סולם ולהציץ לסרטים שראו המבוגרים.


חנה מחיה בסיפוריה דמויות שהיו ואינן, כמו ינקו החצרן שחילק חלב עם עגלה וחמור, אותו חמור שכיכב בסרט "אקסודוס" שאוטו פרמינגר בחר לצלם חלק ממנו באלוני-אבא.

לאלבום התמונות לסיפורי המקום והתקופה
  מפת האתר | צור קשר  
ארגון יוצאי מרכז אירופה  |  באדיבות משפחת פדרמן ורשת מלונות דן  סידיטק - בניית אתרים Signed by