חיפוש

מחקר וכתיבה:
ד"ר רפאלה סטנקביץ.
Dr. Rafaela Stankevich
Historikerin und Autorin

טקס הענקת מלגות – 2012 / ד"ר נעמי מרחב

טקס הענקת מלגות יש בו משמעות חגיגית, הן למעניק והן למקבל. יש בו אמירה סמלית, הכרה בהישגים, תודה ושמחה בלב.
את הטקס החגיגי, המכובד פתח מנהל סניף תל אביב והמרכז של אימ"א, המרכז את מפעל המלגות מאז הקמתו לפני 11 שנה, מר יהושע שפיר.

כמנהג הארגון בשנים האחרונות, מתן במה לעמותות המטפלות במענה לציבור בעל צרכים מיוחדים, נפתח גם השנה האירוע בהצגת עמותה צנועה שעושה עבודת קודש, עמותת אפי אספרגר, ישראל, הפועלת למתן מענה לצרכיהם של ילדים עם תסמונת אספרגר. גב' שולה שירן, יו"ר העמותה עמדה על מאפייני המחלה.
גיא גור, הלוקה במחלה, המודע לתסמונת בה הוא לוקה, שר בליווי חברו איירי אשר על הגיטרה, בקול אדיר וברגש.

בהמשך הוענק לראשונה פרס ע"ש פאול זיסמן ז"ל, מוותיקי המפעל לעזרה הדדית, אשר נפטר לפני מספר חודשים. הפרס חולק לשתי קטגוריות: הצעה לעבודת מחקר ועבודת מחקר בנושא חלקם של עולי מרכז אירופה במפעל ההתיישבות הציונית בא"י.
עדי כהן, יו"ר וועדת הפרס נשא דברים בשם הוועדה. גב' בתיה מעוז, מנהלת המפעל לעזרה הדדית עמדה על אישיותו ופועלו של פאול זיסמן ז"ל. גב' דבורה הברפלד, מנהלת הארגון, פרטה נימוקי הוועדה להענקת הפרס.
הוועדה החליטה פה אחד להעניק את הפרס בקטגוריה "הצעת מחקר" לדורית יוסף על הצעת המחקר לתואר דוקטור: " גרמניה לא רוצה אותנו, אז מוכרחים לרצות את ארץ ישראל" – עליה, ספור חיים וזהותן של נשים יהודיות – גרמניות שעלו לארץ ישראל בעליה החמישית".
הוועדה החליטה פה אחד להעניק את הפרס בקטגוריה "עבודת מחקר שהושלמה" לעינת נחמיאס על עבודת תואר שני: "ההשלמה הגרמנית בקיבוץ מעברות – בין גילוי לכיסוי". שתי כלות הפרס הודו במילים נרגשות על קבלתו. מר בני זיסמן, בנו של פאול זיסמן דיבר בערגה על אביו והביע תודתו, תודת אמו וכל המשפחה, על ההחלטה להעניק את הפרס ע"ש אביו.

החל שלב הענקת המלגות – דברי יהושע שפיר על הקדש בקר פייזר המיועד להכשרה מקצועית ולעזרה לקהילה, המהווה את קרן המלגות, תוך הדגשה שתהליך בחירת מקבלי המלגות מתנהל על פי קריטריונים ברורים הנקבעים על ידי וועדה המלגות, כולם נבחרי ציבור, בעלי ניסיון ורקע אקדמי מכובד.
מר מיכאל בלסבלג, ראש וועדת המלגות עמד בדבריו על הייחוד שבמפגש עם הדור הצעיר, והודה לחברי הוועדה על עבודתם.
מקבלי המלגות עלו אחד אחד לקבלת המלגה ותעודת עץ אשר ניטע על שמם ביער העלייה החמישית "אלטנוילנד". יערה אולצ'יק וגילי צ'רניאק הודו בשם מקבלי המלגות.

בפעם השלישית הוענקה מלגה ע"ש אירנה מוחריק ז"ל, תרומתה הנדיבה של בתה גב' דניאלה מוחריק. המלגה הוענקה לאלמוג נאמן, סטודנטית לאמנות.

ראובן מרחב, יו"ר נשיאות הארגון ברך את מקבלי המלגות בהדגישו שהם יקרינו על א"י יפה, ויעבירו את המורשת לנחלת רבים.

את האירוע החגיגי חתם יהושע שפיר בתודה לעובדי הארגון אשר עמלו למען הצלחת האירוע ובראשם למנהלת הארגון גב' דבורה הברפלד ובמילותיו של הנביא ירמיהו, פרק י"ז, פסוקים 8-9: "והיה כעץ שתול על מים, ועל יובל ישלח שורשיו ולא ירא כי יבוא חם והיה עלהו רענן ובשנת בצורת לא ידאג ולא ימיש מעשות פרי."
חתמה את הערב שירתו רבת העוצמה של גיא גור.

טקס הענקת מלגות 2012

  מפת האתר | צור קשר  
ארגון יוצאי מרכז אירופה  |  באדיבות משפחת פדרמן ורשת מלונות דן  סידיטק - בניית אתרים Signed by